Tül Perde

Genelde iş yerlerinde,ev ve okullarda bazen de hastanelerde tercih edilen bir perde modelidir Tül perdeler. İmalatı ise PVC, bazen kumaş olarak ve ayrıca da tül olarak üretilmektedir.

Kumaş ve pvc dikey perdeler iş yerlerinde, tül dikey ise ev ve ofislerde tercih edilir. Tül perdelerin uzun büyük camlarda kullanımı daha uygundur.Ev dekorasyonunuzun önemli bir parçası olan tül perdelerin zamanla kir ve lekelerle kirlenebilir. Tül perdelerinizi kolayca beyazlatabilir ve temiz bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu içeriğimizde sizlere, sigaradan dolayı sararan tülleri ve krem rengine dönen tülleri nasıl beyazlatabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

 
Tül Perde

TÜL PERDELER NASIL BEYAZLATILIR?

  • Karbonat
  • Sirke
  • Şeker
  • Bulaşık Makinesi Tableti

Tül perde renk, kumaş ve desen olarak kendi içerisinde çeşitlenmektedir. Özellikler yapısında kullanılan kumaş türlerine göre isimlendirilmektedir.

Tül perde, yarı saydam görünüme sahip olan farklı ipler kullanılarak dokunan tül kumaştan üretilmektedir. Tül kumaş astarsız bir kumaş türüdür. Tül kumaşlar pamuk, keten, yün ve ipek gibi ipliklerden dokunur. Aynı zamanda farklı ipliklerin birleşiminden oluşturulan kumaşlar da tül perde üretiminde kullanılmaktadır.

Tül perdeler astarsız kumaştan üretilmeleri gereğince yeterli ışık ve ısı kontrolünü gerçekleştiremezler. Mahremiyeti ise kısmi olarak sağlarlar.