Fon Perde

Son yıllarda en çok tercih edilen haline gelmiştir. Aslında perdeler fon olmayınca görünüm açısından fazla şıklık kazanmazlar ama fon perde ile kombin yapıldıktan sonra emin olun ki çok daha güzel görüntüye sahip olur.

Fon perdelerin birçok deseni ve rengi var olmakla beraber pek çok da kumaş çeşidi vardır. Fon perdeyi kombin yapmak istediğinizde uyum sağlayacak olan perde tipleri tül perdelerde ve zebra storlarda da kullanımı sağlana bilir. Fon perde seçiminde genel olarak şuna dikkat edilmesi gerekir koltuklar ile uyumu renk seçimi yapılırken ilk tercih koltuklar ile uyumu ve odada duruşu olmaktadır.

 Fon perde kumaş kombini yapılırken alt bölümde ki tül ile uyumu sağlanmalıdır. Perdenin tül ile uyumu sağlandıktan sonra dikkat edilmesi gereken konunun biriside genel olarak tül kumaştan biraz daha kalın olur ama aslında artık tüller ile desenleri uyumlu tül fonlarda mümkündür artık. Bu modeller aslında çok ihtişamlı görüntüye sahip olunurlar. Fon perde seçenekleri alt bölümdeki perdeye göre eni daha az hazırlanır. Fon perdeleri farklı ortamlarda da kullana bilirsiniz mesela salon, yatak odası, çocuk odası, mutfak gibi alanlarda da gayet şık şekilde kullanabilirsiniz.