Motorlu Perde

Kapalı mekanların birçoğunda dışarıdan içerinin görünmemesi için farklı perde modelleri tercih edilmektedir. 

Kullanım Özellikleri

Kapalı mekanların birçoğunda dışarıdan içerinin görünmemesi için farklı perde modelleri tercih edilmektedir. Birçok farklı perde çeşitleri olmasının yanında Motor Perde modelleri daima kullanım kolaylığı sağlayan ve tasarım özellikleri ile de çok fazla tercih edilen ürünler olmaktadır.

 

Motorlu Perde

Perde sistemlerini uzaktan kumandayla aktifleştirilen bir motor sistemiyle daha kolay kullanılır bir hâle getirmek mümkün. Büyük bir kullanım kolaylığı sağlayan motorlu perde çeşitleri, son yıllarda birçok yerde tercih ediliyor. Genellikle stor perde ve jaluzi modellerine göre uyarlanan bu sistemler, standart perdelere de uyarlanabiliyor. Motorlu perdelerin sağladığı tek avantajın uzaktan kontrol imkânı olmadığını belirtmekte fayda var.

 

Gündelik yaşamımızda her alanda yaşanan değişim ve gelişim perde sektöründe de kendini göstermiştir. Bu noktada motorlu perde – motorlu stor perde diğer perde modellerinden farklı olarak
motorlu perde sistemlerinde doğrudan kullanıcının müdahalesine gerek duyulmadan kumanda aracılığı ile otomatik olarak çalışmaktadır.

Bu gibi durumlarda uzaktan kumanda yardımı ile kişi oturduğu yerden bulunduğu yerdeki perdeyi veya birden çok perdeyi açıp, kapatabilmektedir. Perdenizin bulunduğu mekanizmaya göre de yana veya yukarı açabilir veya da yukarı ya da aşağı hareket edebilir. Kullanım olarak son derece konforlu ve kullanışlı olan motorlu perdeler akıllı ev sistemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.